» » Өр рухы көтерілістің туы болған

Өр рухы көтерілістің туы болған

Қ.Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжінің «Филология» бөлімі 3(9)жк тобының ұйымдастыруымен, қазақтың мақтанышына айналған 1836-1838 жылдары Батыс Қазақстанда болған халық көтерілісінің саяси көсемі, қайсар қолбасшысы, халық батыры Исатай Тайманұлының 230 жылдығына арналған «Өр рухы көтерілістің туы болған» тақырыбында тағылымды шара өтті.
Шараның мақсаты:1836-1838 жылдардағы азаттық күрестің басшысы Исатай Тайманұлының күреске толы өмір жолын ұғындыру, тарихи тұлғаның ұлылығын, қайраткерлігін, ерлік ісін таныту, студенттерді Отанды сүюге, ұлтжандылыққа, адамгершілікке, тарихи тұлға есімін қастерлеуге тәрбиелеу, бейбіт, тәуелсіз, азат өмірді насихаттау.